Przypominamy o możliwościach zamawiania książek z domu!

ksiazka na zyczenie infoZamówienie na książki można złożyć mailowo, telefonicznie (dane kontaktowe poniżej) lub poprzez katalog online umieszczony na naszej stronie internetowej: https://mbpprzasnysz.pl.

Ferie z Biblioteką 2022

ferieSerdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat na Ferie z Biblioteką.  Zajęcia będą odbywać się w dwóch turach: od 31.01 do 04.02 oraz od 07.02 do 11.02od godz. 10:00 do 13:00.

„Outsider” relacja ze spotkania DKK

dobre ksiazki i kawaPierwsze spotkanie w Nowym Roku  uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki  rozpoczęli  w towarzystwie dobrej literatury. Rozmowy toczyły się bowiem wokół   jednej z  najbardziej niepokojących i wciągających opowieści  Stephena Kinga „Outsider".

Szachy dla (nie)wtajemniczonych - relacja 12.01

Szachy dla niewtajemniczonych relacjaW środowe popołudnie 12.01.2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach zajęć cyklu "Szach i Mat, Mości Królu! Szachy dla (nie)wtajemniczonych".

Empik Go w bibliotece

empikgo.plakatW tym roku nasza Biblioteka uzyskała dostęp do platformy Empik Go. W związku z tym proponujemy naszym czytelnikom możliwość darmowego skorzystania z zasobów tej bardzo popularnej platformy. Czytelnicy biblioteki mają dostęp do dziesiątek tysięcy e-booków i audiobooków, które można czytać lub słuchać w dedykowanej aplikacji mobilnej na smartfonach, tabletach lub czytnikach e-booków.

Pętle indukcyjne w bibliotece głównej

znak.petla.indukcyjnaZ myślą o naszych czytelnikach zaopatrzyliśmy Bibliotekę w pętle indukcyjne, dzięki którym osoby z dysfunkcją słuchu będą miały możliwość komfortowego korzystania z naszych usług. Urządzenia znajdują się w bibliotece głównej: w oddziale dla dzieci i młodzieży (parter) oraz w oddziale dla dorosłych (I piętro).

Szach i Mat, Mości Królu! Szachy dla (nie)wtajemniczonych - relacja 15.12.2021

1W środowe popołudnie dn. 15.12.2021 r. biblioteka po raz kolejny stała się areną zmagań pasjonatów szachowych manewrów w ramach zajęć cyklu "Szach i Mat, Mości Królu! Szachy dla (nie)wtajemniczonych".

Retro-płytoteka - album zespołu Iron Maiden

retropłytotekaZapraszamy Państwa do nowej autorskiej serii pn. Retro-płytoteka, w której to Tomasz Gajewski opowiada o historii powstawania wybranych albumów muzycznych. W tym odcinku album zespołu Iron Maiden "Virtual XI".

"Biblioteka pod szpileczką" wspiera akcję charytatywną "Paka dla futrzaka"

1Paka dla Futrzaka to stowarzyszenie założone przez Patryka Spodobalskiego. Celem działalności Paki jest pomaganie schroniskom i przytuliskom z całego powiatu i okolicach. Organizują zbiórki, licytacje, koncerty jak i turnieje, wszystko oczywiście charytatywnie.

Warsztaty Bożonarodzeniowe w osiedlowym Klubie Seniora

1W świątecznym nastroju spędziły wczorajszy wieczór członkinie Klubu Seniora na osiedlu Orlika.