Podróż w nieznane... HondurasPodczas dzisiejszych zajęć uczestnicy wakacji z Biblioteką wyruszyli do Hondurasu. Zajęcia poprowadził nasz gość - wolontariuszka Jennifer Soto.Na początku dzieci  obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła dzieciom życie mieszkańców Hondurasu.  Następnie wspólnie z dziećmi odbyły się zajęcia pt. „Teatrzyk cieni”.

Zajęcia przebiegły w dwóch etapach,  w pierwszej części nasi ,, mali podróżnicy” stworzyli figurki postaci do teatrzyku, nadając im kształt i charakterystyczne cechy. Druga część spotkania polegała na zapoznaniu dzieci z ideą funkcjonowania teatrzyku cieni, a także roli światła jaką w nim odgrywa. W dalszej części,  mieli możliwość zaprezentowania scenek, wykorzystując przygotowane wcześniej postacie i własną pomysłowość.

Serdecznie dziękujemy Pani Jennifer za wspaniale przeprowadzone zajęcia oraz miłą atmosferę i zapraszamy jutro. Wyruszymy w podróż do Egiptu i Francji. Za pomoc w organizacji zajęć dziękujemy pani Joannie Ciesielskiej-Lipce - nauczycielce języka angielskiego z ZSP.

Projekt „Bibliosfera dla trapera”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury