spotkanie autorskie z Markiem KrajewskimWczorajsze wtorkowe popołudnie spędziliśmy z autorem bestsellerowych retro kryminałów z serii o Eberhardzie Mocku, Edwardzie Popielskim i Jarosławie Paterze:  Markiem Krajewskim.

Nasz Gość chętnie opowiadał o sobie i swojej pracy m. in. o złotej proporcji, która funkcjonuje w matematyce, architekturze i psychologii, pisaniu planu powieści, zbieraniu materiałów. Swoje książki pisze m.in. po to, aby dostarczyć czytelnikowi rozrywki np. w długiej podróży pociągiem. Dowiedzieliśmy się co łączy autora z jego bohaterami Mockiem i Popielskim (wrażliwość na literaturę i kulturę antyczną, erudycja, gra w szachy).

Rozmawialiśmy o najnowszych powieściach  szpiegowskich „ Dziewczynie o czterech palcach" oraz „Pomocniku kata" - gdzie tym razem akcja dzieje się także na Ziemi Mazowieckiej. Marek Krajewski dosłownie oczarował przybyłych swoim sposobem bycia, wiedzą, szczerością. Na spotkanie przyszli pasjonaci książek Krajewskiego, byli bardzo dobrze przygotowani i zadawali ciekawe i merytoryczne pytania.

Czas z Panem Markiem Krajewskim upłynął bardzo szybko. Na zakończenie można było kupić książki autora, poprosić o dedykację i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Po spotkaniu zostały nam przede wszystkim niezapomniane wrażenia, wpis do Kroniki Biblioteki, fotografie i oczekiwanie na kolejną książkę...

Projekt „Wszystko gra!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura