Wizyta w stowarzyszeniu „Zaczarowany Zakątek”         W 15 maja w ramach Tygodnia Bibliotek, odwiedziliśmy podopiecznych ze Stowarzyszenia ,,Zaczarowany zakątek’’ w Przasnyszu.

Tematem spotkania było zapoznanie podopiecznych  z naszą biblioteką. Młodzież dowiedziała  się co to jest biblioteka, czym się różni od księgarni, jak należy się w niej zachowywać oraz co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem. Dowiedziała się także jak należy dbać o książki. Spotkanie nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Młodzież wysłuchała i obejrzała historii w formie teatrzyku Kamishibai.  Jest to forma książki wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Na zakończenie rozwiązywaliśmy zagadki związane z postaciami z ulubionych książek. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze.

Bardzo dziękujemy wychowawcom i opiekunom grupy za zaproszenie a także uczestnikom za miłe spotkanie.

{galeria layout="fixed" rows=2 cols=3}Wizyta w stowarzyszeniu „Zaczarowany Zakątek”{/galeria}