Majowy Poranek z Biblioteką Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami. Miniony Poranek z Biblioteką poświęcony był właśnie temu świętu. Największym zaskoczeniem okazał  się rzutnik „Ania”, na którym kiedyś wyświetlane były bajki.

W dalszej  części zajęć grupa miała okazję przenieść się w przeszłość i obejrzeć  krótką bajkę pt. "Smerfy" z napisami wyświetlaną na rzutniku.  Atmosfera „starego kina” udzieliła się wszystkim. Pierwszą część zajęć zakończyła zabawa z odgadywaniem tytułów oraz postaci z bajek. Podczas drugiej części skupiliśmy się na Mamach. Dzieci chętnie i  aktywnie uczestniczyły w opisie swoich mam, ich cech charakteru, co  lubią robić oraz jak razem spędzają czas. Pięknym elementem zajęć było stwierdzenie, że całym rokiem powinniśmy  pomagać obojgu rodzicom a przede wszystkim dziękować i mamie i tacie,  za to, że nas kochają i wychowują nawet wtedy, gdy jesteśmy niegrzeczni. Własnoręcznie wykonane laurki dzieci wręczą swoim mamom już jutro w dniu ich święta.

Serdeczne życzenia składamy wszystkim Mamom, aby uśmiech na twarzy rozpromieniał każdy ich dzień.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.