Programowanie robotów Photon Po intensywnym Tygodniu Bibliotek nie zwalniamy tempa. Dziś Bibliotekę odwiedziły dwie grupy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Przasnyszu. Dzieciaki zapoznały się z Biblioteką oraz zaprzyjaźniły się z robotem Photon.

Dzieci na początku zapoznały się z nowym miejscem jakim jest biblioteka, a także działami i pracownikami. Następnie podczas zajęć rozmawialiśmy o programowaniu, co to znaczy, co możemy programować. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy lubianej przez dzieci -  w robota, w którego wcieliła się prowadząca. Przedszkolaczki miały za zadanie by zaprogramować robota w ten sposób, aby przejechał po wyznaczonej drodze, wydawał konkretne dźwięki czy zmieniał kolory. Wspaniała atmosfera, zaangażowanie oraz uśmiech towarzyszył każdemu przez całe zajęcia. Na koniec dzieci obejrzały książki i zapoznały się z literaturą dziecięcą i zapewniły, że przyjdą do nas z rodzicami założyć kartę, bo już we wrześniu startujemy z nowym projektem skierowanym do dzieci w wieku 3-6 lat pn. "Mała Książka - Wielki Człowiek" (więcej informacji wkrótce).

Serdecznie dziękujemy: dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 1 za wspaniałą atmosferę i odwiedziny a także wychowawcom i opiekunom grup - za pomoc i współpracę.