Bajkowa Biblioteka - maj Dnia 23 maja mieliśmy przyjemność gościć grupę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu. Były to kolejne zajęcia w ramach Bajkowej Biblioteki - zajęciach dla dzieci z niepełnosprawnościami, które mają na celu zapoznanie i oswojenie z nowym, nieznanym dla uczniów miejscem jakim jest Biblioteka.

Na początku grupa zwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddział dla Dorosłych. Zaczęliśmy od pogadanki na temat zwierząt hodowlanych, dzikich i domowych. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem opowiadali o swoich domowych pupilach. Każde z nich wiedziało w jaki sposób należy troszczyć się  o swojego pupila, bo to przecież nie zabawki lecz żywe i czujące istoty. Dużo radości wywołała w naszych gościach zabawa w odgadywanie głosów zwierząt. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną. Kontur rybki wylepiły plasteliną i płatkami owsianymi. Powstały piękne prace, które uczniowie wzięli do szkoły. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu za odwiedziny oraz wychowawcom i opiekunom grup za współpracę.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.