1Podczas trwania Tygodnia Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia muzyczne z wykorzystaniem bum bum rurek. Od środy w bibliotece  gościliśmy dwie grupy  zerówek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, klasę II B, klasę II A,  I B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu oraz zerówkę ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. W zajęciach muzycznych łącznie wzięło udział 97 dzieci.

Podczas zajęć dzieci poznały nietypowy instrument , którym są bum bum rurki. Rurki mają różne kolory oraz długości, każda z nich wydaje również inny dźwięk po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię. Dzieci podczas  zajęć  za pomocą tych  nowoczesnych ,, instrumentów’’ nauczyły się grać melodię ,, Wlazł kotek na płotek’’.

Było kolorowo, rytmicznie i radośnie!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za fantastyczna atmosferę podczas zajęć oraz nauczycielom  za współpracę.

Projekt „Świet(l)na Biblioteka!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury