1

21 września w bibliotece odbył się Finał Wielkiego Testu o Bibliotece. Wzięło w nim udział czworo Finalistów wyłonionych podczas pierwszego etapu online.

Nad prawidłowością Finału czuwała komisja w składzie:

Małgorzata Sobiesiak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu

Wanda Zagroba – Kierownik Filii nr 1

Iwona Robakowska - bibliotekarz, opiekun działu Regionalnego.

W  ramach II etapu  uczestnicy odpowiadali na 20 pytań jednokrotnego wyboru, które miały na celu wyłonienie zwycięzców. Autorem pytań do Testu był Tomasz Gajewski  - historyk, bibliotekarz.

Zawodnicy udzielali odpowiedzi za pomocą tabletów w oparciu o bazę pytań przygotowaną na platformie online. Na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi  uczestnicy mieli 25 sekund od wyświetlenia pytania. Za każdą poprawną odpowiedź Finaliści otrzymywali  1 punkt. System liczył także czas, w którym została udzielona odpowiedź. Uczestnicy rozpoczęli  Finał z zerową punktacją. Na ekranie głównym  na bieżąco wyświetlane były poprawne odpowiedzi, a także ranking punktowy zawodników.

Rywalizacja trwała do ostatniego  pytania, ranking zmieniał się w trakcie trwania Testu.

Przedstawiamy Zwycięzców Wielkiego Testu o Przasnyszu:

I miejsce – Magdalena Kostrzewska

II miejsce – Klaudia Włodarska

III miejsce- Leszek Czaplicki

IV miejsce -  Cezary Miecznikowski

Nagrody wręczyli przedstawiciele Komisji.

Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej przedstawiamy pytania i odpowiedzi do dwóch etapów Wielkiego Testu o Przasnyszu. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy!

I etap

II etap - Wielki Finał