Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher Magdalena Majcher zadebiutowała powieścią ”Jeden wieczór w Paradise” wydaną w 2016r. Napisała ją podczas urlopu macierzyńskiego. Jej historia może być dobrym przykładem dla młodych kobiet, które rozważają macierzyństwo. Obawiają się  jednak tego, że będą musiały zrezygnować z siebie, ze swoich pasji ,ze swojego dotychczasowego życia i marzeń. Nasz gość udowadnia, że wcale nie musi tak  być.

 

 

W swoich książkach  porusza ważne życiowe kwestie: W „Stanie nie !błogosławionym” pisze o problemie aborcji, opowiadając o trudnych wyborach i dylematach towarzyszących przyszłym rodzicom.

Nie sposób nie nawiązać do powieści „Mocna więź” dotyczącej j historii Anny Garskiej, która wstrząsnęła Polską w 2012r..Młoda kobieta znika bez śladu. Długie miesiące śledztwa przynoszą dramatyczne wnioski – za zniknięciem kryje się okrutna zbrodnia dokonana przez najbliższą osobę - męża.

To nie jest pierwsza powieść, w której podejmuje taki temat „Prawda przychodzi nieproszona” pokazuje w jaki sposób kobieta po ciężkich i bolesnych doświadczeniach z dzieciństwa próbuje funkcjonować w dorosłym życiu. Są sytuacje ,wspomnienia, które wymagają konsultacji ze specjalistą. Porusza w niej także kwestię stygmatyzacji i dyskryminacji osób ze względu na stan zdrowia i korzystanie z pomocy psychoterapeuty.

W książce „Światło, które nie gaśnie” wydaną w czerwcu 2021r.wielopłaszczyznowej powieści opowiada o tym jak łatwo pogubić się w pogoni za pieniędzmi i stracić to co najważniejsze .Jak ważne są relacje – w związku, z rodzicami, siostrzane. Czekamy na kontynuację i  drugi tom.

Z naszym gościem spotkaliśmy się na kilka dni przed premierą najnowszej książki „Obca kobieta”, która ukaże się  już 15 września.  

 

Projekt „LEMoniadowy MIX” 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

                                                                                                                                                              logo mkdnis