Bajki robotówTematem przewodnim dzisiejszych zajęć były nowe technologie, czyli programowanie robotów Photon i Ozobotów.

Dzieci dowiedziały się co oznacza termin ,, kodowanie’’ oraz jakie urządzenia można programować. Po części teoretycznej odbyły się warsztaty praktyczne. Uczestnicy programowali Photona tak, żeby przejechał po zaprojektowanej trasie, zmienił kolor czułek i oczu oraz wydał dźwięk. W dalszej części dzieci poznali zasady programowania malutkich robotów. Ozoboty odpowiednio zakodowane poruszały się po wytyczonej trasie z puzzli, którą dzieci wcześniej projektowały.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wakacji z biblioteką, za zaangażowanie i aktywny udział podczas dzisiejszych zajęć!

Projekt „LEMoniadowy MIX”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo mkdnis