1Makrama to starożytna technika wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Znając zaledwie kilka podstawowych węzłów można wyplatać wiele rzeczy, np. stworzyć z nich piękną ozdobę ścienną, wiszący kwietnik, siatkę na zakupy czy nawet elegancką torbę. Tę niezwykła technikę rękodzieła w środowe popołudnie 16 czerwca w Bibliotece pokazała i nauczyła Pani Aneta z olsztyńskiej firmy DECOECO.

Prowadząca warsztaty pokazała uczestniczkom podstawowe sploty makramowe, po czym Panie z zapałem wiązały supełki. Każda z uczestniczek wyszła z warsztatów z nowymi
umiejętnościami i tkaniną gotową do powieszenia na ścianie. To trzygodzinne kreatywne i artystyczne spotkanie pokazało, że makrama to świetny oraz niedrogi sposób na wykonanie dekoracji.  Niedosyt rękodzielniczych wyzwań z pewnością zaprocentuje kolejnym spotkaniem z makramą w roli głównej.

Projekt „LEMoniadowy MIX”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo mkdnis