1    Dnia 16.06.-17.06.2021 Miejską Bibliotekę w Przasnyszu odwiedziła grupa 6- latków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz grupa Biedronek z Niepublicznego Przedszkola Zaczarowany Zakątek. Dla wielu była to pierwsza wizyta w naszej Bibliotece. Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania naszej Biblioteki. Dzieci odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddział dla Dorosłych. Następnie dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki i jak wygląda karta biblioteczna.

W kąciku dla dzieci wysłuchały opowiadania D.McKee ,, Elmer i motylek’’. Tytułowy Elmer wpada w tarapaty. W trakcie spaceru na stromej scieżce pod jego stopami obsuwa się skarpa. Elmer zostaje uwięziony w jaskini. Z pomocą nadlatuje mu mały motylek. Ale jak mały motylek może pomóc wielkiemu słoniowi? Okazuje się, że może. Opowiadanie o Elmerze było pretekstem do rozmowy na temat pomagania. Przedszkolaki opowiadały w jaki sposób pomagają swoim rodzicom oraz rodzeństwu.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki oraz kolorowanki przedstawiające Elmera. Dziękujemy dzieciom oraz wychowawcom grup za odwiedziny.