1We wtorek 15-ego czerwca rozpoczęliśmy cykl  spotkań w ramach warsztatów Batiku” Świat Lema” w roku Stanisława Lema prowadzone przez Pana Tomasza Jakubowskiego – plastyka z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się czym jest Batik, poznali wszystkie etapy jego powstawania zaczynając od najważniejszego, czyli pomysłu. Batik to technika malarska polegająca na pokryciu wzoru na tkaninie woskiem, a następnie zanurzenie tkaniny w kąpieli z barwnikiem. Wosk rozprowadza się po tkaninie patyczkiem, pędzlem, szpatułkiem lub specjalnym piórem do batiku: tjantingiem.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za inspirujące zajęcia i czekamy z niecierpliwością na kolejne. Efektem końcowym będzie wystawa batików poświęconych twórczości  Stanisława Lema w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

Projekt „LEMoniadowy MIX”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.