1Dnia 14.06. oraz 15.06 2021 Miejską Bibliotekę w Przasnyszu odwiedziła grupa Motylków oraz grupa Biedronek z Miejskiego Przedszkola nr 2. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Na początku przedszkolaki zwiedziły budynek naszej Biblioteki - Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Pokój Opracowania Zbiorów. W Oddziale dla Dorosłych testowały fotel do odsłuchiwania audiobooków.

Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać naszym czytelnikiem. W trakcie zajęć, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek. Następnie Motylki wysłuchały wiersza A. Frączek ,,Mój przyjaciel’’, a grupa Biedronek ,, Franklin zazdrosny o przyjaciela’’ .Było to wstępem  do rozmowy z przedszkolakami na temat przyjaźni. Dzieci dowiedziały się kto to jest przyjaciel, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel, wymieniały w jakie zabawy można bawić się z przyjacielem. Na zakończenie dzieci  bawiły się w zabawę ,, Kto ma piłkę?’’. Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze, a dzieci obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.