”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon „Biblioteka dla smyka"- relacja

Za nami kolejne spotkanie z nowego cyklu "Biblioteka dla Smyka". Zajęcia te mają na celu połączenie zabawy z nauką. Jednocześnie  dzieci, które nas odwiedzają mają okazję nawiązać nowe znajomości oraz  przyjaźnie.

Pierwsza grupa wiekowa (0-3 r.ż.) przy wsparciu rodziców ćwiczyła umiejętności manualne, dzieci rozwijały zmysł dotyku a także koordynację wzrokowo- ruchową. Z użyciem drobnych elementów, które można znaleźć w każdy domu (np. makaron, płatki owsiane)  dzieci ćwiczyły swoje rączki  a także precyzyjność i dokładność w przesypywaniu produktów.

Podczas drugiej części spotkania, starsze dzieci m. in układały klocki z serii PUS ćwicząc w ten sposób koncentrację i spostrzegawczość. Nie zabrakło oczywiście zabaw logopedycznych i swobodnych wypowiedzi na ważne dla dzieci tematy. Oba spotkania przebiegły w bardzo miłej oraz pogodnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy na kolejną "Bibliotekę dla smyka" już za miesiąc.

Dzisiaj jest: Niedziela
17 Lutego 2019