Ikona Facebooka


„Czytać książki wielka chluba, wszystko w życiu mi(ci) się uda” Zuzanna Kawiecka

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj114
Wczoraj89
W tygodniu203
W miesiącu1169
Łącznie134847
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon „Motywy osobiste” Aleksandry Marininy

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki to spotkanie z powieścią kryminalną Aleksandry Marininy ”Motywy osobiste”z cyklu o major Kamieńskiej.


Tym razem Anastazja Kamieńska – już nie major w milicji, a pracownik agencji detektywistycznej „Własta”– ma rozwiązać sprawę morderstwa lekarza. Chory na raka chirurg dziecięcy został zamordowany we własnym mieszkaniu. Nic nie zginęło, więc raczej nie był to napad rabunkowy. Policja jednak twierdzi inaczej, a sprawa zostaje umorzona. Córka zabitego nie może się z tym pogodzić i wynajmuje prywatnych detektywów. Nastia jedzie więc do Jużnomorska, by na miejscu przyjrzeć się tej historii. Kto i dlaczego zabił lekarza, który i tak lada dzień miał umrzeć? Odpowiedź tkwi w jego przeszłości, którą Kamieńska musi teraz odtworzyć. W powieści jest zemsta, jest walka o władzę, są niespełnione nadzieje, jest też trochę nudy… A bohaterami kierują motywy osobiste, jak mówi jeden z nich. „Zemsta to tylko ładne słowo, którym każdy z nas maskuje własne motywy osobiste”. Zabierając się do lektury mieliśmy zbyt duże oczekiwania, liczyliśmy na więcej, książka troszkę nas zawiodła, jest przegadana, kobiety są w niej przedstawione niekorzystnie „ błyszczą odbitym światłem” mężczyzn. Rozstrzygnięcie wątku kryminalnego jest najsłabszym elementem powieści, wielki  finał rozczarowuje.

Zapraszamy 7 marca(czwartek) na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji będzie książka Jeleny Czyżowej ”Czas kobiet”

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Środa
16 Października 2019
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama