Ikona Facebooka


”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

 

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj7
Wczoraj99
W tygodniu106
W miesiącu862
Łącznie128559
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon „Motywy osobiste” Aleksandry Marininy

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki to spotkanie z powieścią kryminalną Aleksandry Marininy ”Motywy osobiste”z cyklu o major Kamieńskiej.


Tym razem Anastazja Kamieńska – już nie major w milicji, a pracownik agencji detektywistycznej „Własta”– ma rozwiązać sprawę morderstwa lekarza. Chory na raka chirurg dziecięcy został zamordowany we własnym mieszkaniu. Nic nie zginęło, więc raczej nie był to napad rabunkowy. Policja jednak twierdzi inaczej, a sprawa zostaje umorzona. Córka zabitego nie może się z tym pogodzić i wynajmuje prywatnych detektywów. Nastia jedzie więc do Jużnomorska, by na miejscu przyjrzeć się tej historii. Kto i dlaczego zabił lekarza, który i tak lada dzień miał umrzeć? Odpowiedź tkwi w jego przeszłości, którą Kamieńska musi teraz odtworzyć. W powieści jest zemsta, jest walka o władzę, są niespełnione nadzieje, jest też trochę nudy… A bohaterami kierują motywy osobiste, jak mówi jeden z nich. „Zemsta to tylko ładne słowo, którym każdy z nas maskuje własne motywy osobiste”. Zabierając się do lektury mieliśmy zbyt duże oczekiwania, liczyliśmy na więcej, książka troszkę nas zawiodła, jest przegadana, kobiety są w niej przedstawione niekorzystnie „ błyszczą odbitym światłem” mężczyzn. Rozstrzygnięcie wątku kryminalnego jest najsłabszym elementem powieści, wielki  finał rozczarowuje.

Zapraszamy 7 marca(czwartek) na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji będzie książka Jeleny Czyżowej ”Czas kobiet”

 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama