Ikona Facebooka


„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj56
Wczoraj96
W tygodniu273
W miesiącu1069
Łącznie130665
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Zaprogramuj się na czytanie

Wielkimi krokami zbliża się koniec ferii zimowych z Biblioteką. Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć było programowanie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich miała okazję użyć robotów Photon. Druga z kolei natomiast poznawała tajniki programowania dzięki ogólnodostępnej aplikacji Scratch Junior.

Na początku zajęć wyjaśniliśmy sobie co to znaczy kodowanie, a następnie bawiliśmy się w programowanie robota, w którego wcieliły się chętne osoby. Zadanie polegało na tym, żeby wydawać komendy, by robot położył sobie na głowie pluszową żabę. Następnie wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę praktycznie, tworząc krótkie animacje w aplikacji Scratch Junior. Roboty Photon były oblegane przez cały czas trwania zajęć. Uczestnicy mieli za zadanie zaprogramować roboty tak, aby np. przejechały po wyznaczonej drodze, wydały dźwięk zaskoczenia a także zmieniły kolor. Nie zabrakło również wyścigu robotów, który wywołał mnóstwo emocji. Interesującym punktem dzisiejszych zajęć było uświadomienie uczniów, że programować można nie tylko roboty.

Dzieciaki świetnie się bawiły, a ich wyobraźnia oraz zaangażowanie były dzisiejszego dnia nieocenione!Wielkimi krokami zbliża się koniec ferii zimowych z Biblioteką. Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć było programowanie.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich miała okazję użyć robotów Photon. Druga z kolei natomiast poznawała tajniki programowania dzięki ogólnodostępnej aplikacji Scratch Junior.


 
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Czwartek
22 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

Do końca roku zostało 132 dni.
Zodiak: Lew
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama