”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu272
W miesiącu1068
Łącznie130664

PostHeaderIcon Ulepieni z gliny, czyli ferie w Bibliotece

Za nami kolejny dzień ferii zimowych w Bibliotece. Tym razem zaprosiliśmy dzieci w plastyczny świat. Jednocześnie były to pierwsze zajęcia z cyklu tworzenia rzeźb glinianych. Z pomocą Pana Jacka Piotrowskiego z Pracowni garncarskiej "Stajnia Księstwo" poznaliśmy tajniki wykonywania rzeźb za pomocą gliny.

Spotkanie rozpoczęliśmy od strony historycznej. Dlaczego ludzie zaczęli lepić z gliny? W jaki sposób powstaje? Na te i wiele innych pytań odpowiedź otrzymaliśmy dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez naszego gościa. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktyczną, która była jednocześnie punktem kulminacyjnym spotkania. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tworzeniu aniołów z gliny. Fascynacja okazała się z chwili na chwilę coraz większa. Spotkanie przebiegło w bardzo wesołej oraz twórczej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Piotrowskiemu za ciekawe i niezapomniane zajęcia. Jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu "Ulepieni z gliny".

Dzisiaj jest: Czwartek
22 Sierpnia 2019