„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu106
W miesiącu862
Łącznie128559

PostHeaderIcon Genialna przyjaciółka

W trakcie ostatniego w tym roku grudniowego  spotkania miłośników dobrej książki rozmawialiśmy o powieści Eleny Ferrante ”Genialna przyjaciółka.”To niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc. To podróż w przeszłość, która przenosi czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestuSp Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni.

„Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący.”

(z wywiadu z autorką)

Zapraszamy na kolejne spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki

10 stycznia(czwartek) 2019r.

Przedmiotem dyskusji będzie książka Juliana Barnesa ”Jedyna historia”