”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
W tygodniu413
W miesiącu1757
Łącznie124491

PostHeaderIcon W świecie zwierząt wodnych i lądowych.

Za nami pierwszy tydzień wakacyjnych atrakcji w bibliotece. Dziś mieliśmy dwa spotkania pełne wrażeń.

Pierwszą część poprowadziła Pani Ewa Bartoszewska z Nadleśnictwa Przasnysz.. Opowiedziała o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach, następnie przeczytała bajkę o koziołku pt."Guzik". Dzieci wzięły też udział w grze Memory a na zakończenie spotkania obejrzały bajeczkę pt."Dzik Ryjo" oraz otrzymały od Pani Leśnik drobne upominki. Drugą część dzisiejszych zajęć poprowadzili wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 70 w Przasnyszu, Pan Adam Kryszczak i Pan Piotr Stompor, którzy potrafili w interesujący sposób przekazać dzieciom tajniki sztuki wędkarskiej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką sportu wędkarskiego, zapoznanie ze środowiskiem wodnym w jakim przebywają ryby oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Aby, przybliżyć dzieciom wędkarstwo Pan Piotr zaprezentował sprzęt i rekwizyty potrzebne do łowienia ryb. Dzieci miały okazję dotknąć i zobaczyć przeróżne sztuczne przynęty, spławiki, wędki, podbieraki i inne akcesoria potrzebne do wędkowania. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały  i podziwiały sprzęt wędkarski. Dziękujemy Pani Ewie Bartoszewskiej oraz Panom: Adamowi Kryszczak i Piotrowi Stompor za wspaniale spędzony z nami czas! Zapraszamy od poniedziałku na kolejny tydzień "Wakacji z Biblioteką"

Dzisiaj jest: Sobota
25 Maja 2019