„Kiedy myślisz - nikt nie czeka - mylisz się! Zawsze czeka Miejska BIBLIOTEKA” Anna Wiechowska-Grzeszczuk

PostHeaderIcon I w bibliotece możesz spotkać bohatera...

Zakończyliśmy kolejną  edycję spotkań dla uczniów kl. III ze SP Nr 1 przybliżające integrację z osobami niepełnosprawnymi - wzięło w nich udział 129 osób. Dzieci uczyły się empatii, tolerancji, otwartości wobec niepełnosprawnych, uświadamiały sobie problemy i trudności, które codziennie pokonują te osoby. Dowiedziały się też jak wielkie znaczenie ma przyjaźń i co naprawdę jest najtrudniejsze w niepełnosprawności.

Warsztatom towarzyszyły rozmowy o bibliotece, książkach. Dzieciaki porównywały bibliotekę do siłowni umysłowej, która świetnie trenuje nasz mózg, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo. Wniosek był jeden - warto odwiedzać bibliotekę i czytać.

Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Sobiesiak - dyrektor Biblioteki.

Kolejnym etapem warsztatów jest konkurs plastyczny „Mój bohater"  -  uczniowie wykonają dowolną techniką prace plastyczne. Autorzy trzech najlepszych prac z każdej klasy wezmą udział w festynie integracyjnym razem z uczniami z Naszej Szkoły. Będą zabawy, konkursy, nagrody.

Koordynatorkami zajęć były Panie: Żanna Szmulska (Szkoła Podstawowa nr 1), Iwona Robakowska (Biblioteka)

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dzisiaj jest: Wtorek