„Biblioteka, biblioteka, tu w kolejce się nie czeka, tysiące książek na nas czekają i do czytania wszystkich zapraszają” Dominika Zielińska

PostHeaderIcon Konkurs literacki - zaproszenie

Koło Miłośników Sztuki TARAS w Przasnyszu

wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

ogłaszają:

XII MAZOWIECKI KONKURS LITERACKI

pod hasłem:

„Dzieciństwa mego blady, niezaradny kwiat..."

Inspirację do tegorocznego konkursu organizatorzy zaczerpnęli z postawy Ireny Sendlerowej - polskiej bohaterki okresu okupacji, która z narażeniem życia, uratowała tysiące dzieci z obozu koncentracyjnego – której w tym roku przypada 10. rocznica śmierci. Senat RP Ogłosił Rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.

Hasło konkursu stanowi cytat z wiersza Curriculum Vitae Leopolda Staffa – wybitnego przedstawiciela trzech okresów literackich (Młodej Polski, okresu okupacji i lat powojennych), urodzonego przed 140 laty.

Pragniemy poprzez poezję podkreślić wartość dzieciństwa w życiu człowieka i zwrócić uwagę na problemy dzieci we współczesnym świecie.

Konkurs ma zasięg międzynarodowy. Kierowany jest do autorów dorosłych, zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach literackich, tworzących w języku polskim, mających w swym dorobku utwory mówiące o przeżyciach i wspomnieniach z okresu dzieciństwa oraz o wszystkim, co stanowi dziecięcy świat lub rzeczywistość widzianą oczyma dziecka.

Szczegółowe zasady konkursu zawarte są w Regulaminie.

12 Grudnia 2018
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon,