Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Narodowe Czytanie

To już szóste spotkanie przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach Narodowego Czytania – 8 września zaprosiliśmy miłośników książek  w nowe progi naszej biblioteki do wysłuchania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Nasi goście wysłuchali fragmentu o  "szklanych domach”

W tegorocznej  edycji, zaproszenie do aktywnego udziału w wydarzeniu przyjęli:

Panie: Ewa Jędryszczak – Przewodnicząca Rady Seniorów, Barbara Wójcicka – aktorka Teatru Trzech pokoleń oraz Panowie: Waldemar Trochimiuk – Burmistrz Miasta Przasnysz, Bogusław Brykała – radny  Miasta Przasnysz  oraz Jan Chmielewski -  współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego . Lektorzy stworzyli niepowtarzalne interpretacje .

Publiczność wzięła udział w konkursie literackim o „Przedwiośniu”, w którym nagrodami były książki. Zebrani mogli też otrzymać  pamiątkową pieczęć wydaną na tę okazję przez Kancelariię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia nowej siedziby biblioteki.

Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok do wspólnego czytania.

21 Listopada 2018
Światowy Dzień Życzliwości