Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Dużo czytam, bo to zdrowo, umysł mądry, a Ja(Ty) zdolny” Kacper Kawiecki

PostHeaderIcon Wizyta studyjna bibliotekarek z Mołdawii

12 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w  Przasnyszu gościła u siebie grupę bibliotekarek z Mołdawii, które przybyły do Polski w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Celem spotkania  była wymiana doświadczeń, informacji, przykładów dobrych praktyk i pomysłów pomiędzy uczestniczkami wizyty a gospodarzami. Dyrektor i pracownicy Biblioteki odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących programu pracy instytucji, oferty kulturalno-edukacyjnej, tworzenia partnerstw lokalnych, zdobywania funduszy zewnętrznych na finansowanie projektów, sposobu powołania i działania Bibliotecznej Rady Społecznej, planów związanych z przeniesieniem Biblioteki do nowej siedziby.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do wdrażania dobrych, sprawdzonych rozwiązań w sferze pracy z czytelnikami i użytkownikami bibliotek.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Burmistrz Wiesława Helwak, która także odpowiadała na pytania naszych gości m.in. na temat wspierania działań biblioteki przez władze samorządowe i współpracy samorządu z instytucją kultury.

24 Października 2018
Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja,