Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

PostHeaderIcon Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię

Podczas wiosennego spotkania DKK uczestnicy rozmawiali o esejach i rozważaniach Davida Fostera Wallace zawartych w książce „Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię".

Gorzka i wnikliwa analiza ubóstwa intelektualnego oferty telewizyjnej, krytyka twórczości Davida Lyncha, brawurowy opis szkolnych mistrzostw sportowych oraz zdumiewający reportaż z tygodniowego rejsu luksusowym liniowcem na Karaiby – w zbiorze swoich siedmiu esejów David Foster Wallace żongluje tematami i stylistyką. Nie tracąc nic ze swojego charakterystycznego stylu, urzeka celnością spostrzeżeń, ironią, dowcipem i intelektualnym rozmachem. Granica między dyskursem akademickim a literackim jest tu nieuchwytna, a zakres tematów szeroki i zaskakujący. Pozornie chaotyczne, a jednak precyzyjne teksty. Autor kultowej powieści „Infinite Jest" również w esejach daje się poznać jako oryginalny pisarz, wrażliwy na absurdy otaczającej rzeczywistości.

Kolejne spotkanie 10 maja

Przedmiotem dyskusji będzie książka Magdaleny Tulli "Włoskie szpilki"

Wakacje z biblioteką

Dzisiaj jest: Niedziela