Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią - relacja

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej 13 marca gościł w Przasnyszu Pan Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta, autor wielu książek. W trakcie spotkania, na które tłumnie przybyli mieszkańcy naszego miasta, rozmawialiśmy m.in. o jego książkach: „Święci pierwszego kontaktu” oraz „Święci codziennego użytku”, które opisują sylwetki kilkudziesięciu świętych, gotowych, by nieść pomoc w nawet najbardziej nietypowych sprawach. Autor zdradził, którzy ze świętych są mu szczególnie bliscy. Kolejnym ważnym punktem spotkania była rozmowa o pontyfikacie papieża Franciszka w piątą rocznicę wyboru. Rozmawialiśmy też o fundamentach wiary.

Nasz gość dużo mówił o swojej działalności w ramach Fundacji Kasisi oraz towarzyszących jej projektach, o zmaganiach całego sztabu osób w pozyskiwaniu funduszy na dalszą działalność i  Fundacji Dobra Fabryka, której celem jest produkcja dobra w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Bez wsparcia Fundacji niemożliwe byłoby funkcjonowanie hospicjum w Rwandzie, szpitala i ośrodka leczenia choroby głodowej w północnym Kongo.

Autor odpowiadał również na pytania uczestników spotkania.

Na zakończenie można było zakupić książki i otrzymać autograf Autora.

Spotkanie odbyło się w Muzeum Historycznym. Dziękujemy Dyrektor Muzeum Pani Agnieszce Brykner i jego pracownikom za pomoc w organizacji spotkania.

 
Reklama
Wakacje z biblioteką
Reklama

Dzisiaj jest: Środa
20 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama