Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Tu nauczysz się, pobawisz, tu jest miejsce dla twych marzeń” Irena Wiechowska

PostHeaderIcon Katarzyna Solak - spotkanie autorskie

8 grudnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy Panią Katarzynę Solak, która od dziesięciu lat mieszka i pracuje w Krakowie. Okazją do spotkania była wydana przez przasnyszankę debiutancka książka „Dwie rodziny – dwa światy".

Odnalezione fotografie, tworzenie drzew genealogicznych przodków, zainspirowały autorkę do opowiedzenia kroniki dwóch rodzin – Solaków i Zajkowskich od początku XIX w. do połowy XX.

Z pomocą rodziny i własnych poszukiwań genealogicznych, powstała doskonała, autentyczna opowieść o relacjach  rodzinnych i międzyludzkich wpleciona w historycznie trudne dla Polski czasy.

Katarzyna Solak - z wykształcenia ekonomistka i archiwistka. Długoletni pracownik na tych stanowiskach w instytucjach państwowych. Z zainteresowania genealog, twórczyni drzew genealogicznych rodzin Klichów, Krośnickich, Płoskich, Solaków.

W dyskusji  podjętej przez uczestników spotkania, poznaliśmy ciekawe fakty i ciekawostki z życia samej autorki jak i z procesu powstawania książki „Dwie rodziny- dwa światy".

To pierwsza  część z zaplanowanej przez Panią Katarzynę trylogii.

Sympatycy pisarstwa Katarzyny Solak mieli także okazję do bezpośredniej rozmowy z autorką , zakupu książki, drzew genealogicznych i otrzymania autografu.

Dziękujemy Urzędowi Miasta za współpracę w organizacji spotkania i udostępnienie sali konferencyjnej.

Ferie w bibliotece

17 Stycznia 2018