Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

"Z przyjemności, z konieczności, Przasnyszanie przybywajcie! Nasza biblioteka na Was czeka” Jan Chmielewski

PostHeaderIcon DKK - "Wyznaję" J. Cabre

Po wakacyjnej przerwie Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął kolejny sezon spotkań z dobrą literaturą.

W czwartkowy wieczór w czytelni biblioteki głównej długo rozmawialiśmy o książce katalońskiego pisarza Jaume Cabre „Wyznaję"

To trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istotę zła – w świecie i sobie samym. Historia chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zagłębia się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.

800 stron, kilkaset lat akcji, wiele języków i odwołań do literatury i filozofii, a wszystko to powiązane w precyzyjną układankę z sensacyjnym wątkiem w tle.

Cabre, którego pasją jest muzyka, skomponował tę powieść jak symfonię, z częstymi zmianami nastroju, tempa i głosu narracji. Bogactwo wątków, postaci, pomysłów literackich oszałamia  i wzbudza zachwyt.

Wielka powieść europejska", „przełom w literaturze", „powieść-katedra o idealnych proporcjach  i epickim, pełnym kunsztownych detali wykonaniu.

5 października 2017 r. (czwartek), godz.18:30.

Tematem dyskusji będzie książka

Anthony Doerra „ Światło, którego nie widać"

ZAPRASZAMY!

"Nakręceni na historie"