Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Przyjaciel potrzebny od zaraz

Kolejny dzień Wakacji z Biblioteką przebiegł bardzo pracowicie i przyjemnie. Tematem dzisiejszych zajęć była przyjaźń. Rozmawialiśmy o tym, po co nam w ogóle jest potrzebny przyjaciel, jakie korzyści mamy z przyjaźni ale również jak możemy rozwiązać konflikty pomiędzy nami.

Przyjazne "bingo" pozwoliło uczestnikom bliżej się poznać i dowiedzieć czy kolega/ koleżanka lubi to samo co my albo czy chodzi do tej samej szkoły i czy ma taki sam rozmiar buta! Następnym krokiem była praca grupowa, w której dzieci musiały narysować postać idealnego przyjaciela i zapisać jego cechy oraz co możemy z nim robić. Punktem głównym dzisiejszego dnia było robienie prezentu dla naszych przyjaciół z masy solnej. Dzieci z ogromną radością przygotowały masę, z której wykonały przepiękne upominki dla swoich najbliższych osób.

"Nakręceni na historie"

Dzisiaj jest: Wtorek