Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Programowanie jest fajne!

Drugi tydzień Wakacji z Biblioteką rozpoczęliśmy od nauki programowania. Warsztaty te cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Co to jest programowanie? W jaki sposób możemy programować i jak wygląda język komputerowy? Na te i inne pytania uczestnicy musieli znaleźć odpowiedź podczas dzisiejszych zajęć na ogólnodostępnej aplikacji Scratch Junior. Rozkodowanie szyfrów, zabawa w robota oraz sprawdzanie kodów to tylko niektóre zadania z którymi zmierzyły się dzieci. Bez wątpienia najwięcej radości przyniosło same programowanie. Z łatwością każdy uczestnik zaprogramował swoją postać, by powstała krótka animacja. Ponad to starsi uczestnicy Wakacji z Biblioteką próbowali swoich sił, by stworzyć grę! Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszych zajęć i zapraszamy już jutro!

"Nakręceni na historie"

Dzisiaj jest: Wtorek