Ikona Facebooka Ikona gadu-gadu

”Biblioteka - piekło dla głupców, czyściec dla uczniów, raj dla myślicieli” Małgorzata Pawelczyk-Jedlak

PostHeaderIcon Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

Na zakończenie pierwszego tygodnia Wakacji z Biblioteką, dzieci odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Przasnyszu. Wizyta należy do bardzo udanych, dziewczynki jak również chłopcy są pod ogromnym wrażeniem pracy strażaka. Na początku zwiedziliśmy sekretariat PSP, w którym dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących pracy strażaka a przede wszystkim strażaka - dyspozytora. Następnie dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc osobie poszkodowanej ucząc się zasad pierwszej pomocy. Uczestnicy mieli możliwość ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej a także rozpocząć resuscytację na fantomie. Po ciężkim szkoleniu z udzielania pomocy, dzieci mogły zobaczyć jak strażacy przygotowują się do akcji i w jaki sposób zjeżdżają po rurze. Przymierzanie kasków i kurtek strażackich było kolejną atrakcją, dzieci były zachwycone i dumne, że mogą choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Jednak Panowie z PSP w Przasnyszu przygotowali niespodziankę dla dzieci - zimny prysznic! W tak gorący dzień dzieci mogły się ochłodzić pod wodą z węża pożarniczego. Zwiedziliśmy również każdy samochód bojowy oraz zobaczyliśmy jak strażak, podczas ćwiczeń wspina się na ściankę. Dzieci są pod ogromnym wrażeniem pracy strażaka, bo są to wg. nich bohaterzy, którzy są potrzebni w każdej sytuacji od zdjęcia kotka z drzewa, po pożary, wypadki i inne zdarzenia losowe.

Dziękujemy serdecznie:

- Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu za wspaniałe spotkanie, które zostanie w pamięci dzieci na długo

- oraz Panu Ryszardowi Bruździakowi za pomoc w organizacji zajęć.

"Nakręceni na historie"

Dzisiaj jest: Wtorek